Zgłoszenie wypadku do KRUS jest niezwykle ważne zarówno dla poszkodowanego, jak i dla sprawnego funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych rolników.
O zaistniałym wypadku przy pracy rolniczej osoby ubezpieczonej w KRUS należy poinformować niezwłocznie jednostkę KRUS w której poszkodowany jest ubezpieczony, jednak nie później niż w terminie 6 miesięcy od zaistnienia zdarzenia. Im wcześniejsze zgłoszenie, tym sprawniejsza może być cała procedura.
Zgłoszenie wypadku można dokonać poszkodowany, członkowie jego rodziny, inne osoby mające wiedzę o wypadku:
[…]
RG.0002.9.2024
Sarnaki, dnia 19 sierpnia 2024 r.
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r., poz. 609 z późn. zm.) zwołuję na dzień 26 sierpnia 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 14:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Sarnakach VI Zwyczajną Sesję Rady Gminy w Sarnakach z proponowanym porządkiem obrad:
Przewodnicząca Rady Gminy w Sarnakach
/-/ Justyna Filipiuk
Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę nr 49/24 z dnia 16 lipca 2024 r. w sprawie programu ochrony środowiska dla obszaru województwa mazowieckiego. Uchwała została opublikowana dnia 25 lipca 2024 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego pod pozycją 7444.
Jest to dokument strategiczny, który stanowi istotny element długookresowej polityki w zakresie ochrony środowiska przed hałasem. Jego celem jest poprawa klimatu akustycznego i jakości życia mieszkańców województwa poprzez ograniczenie negatywnych skutków zdrowotnych związanych z hałasem.
Dodatkowo Marszałek Województwa Mazowieckiego opublikował obwieszczenie do zapoznania:
Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: https://www.modr.mazowsze.pl/?view=article&id=3754:xxx-miedzynarodowe-dni-z-doradztwem-rolniczym-w-siedlcach-doradzamy-od-pokolen&catid=143
Wójt Gminy Sarnaki informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na realizację Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla jednostek samorządu terytorialnego – edycja 2025.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym. Usługi asystenckie mogą uzupełniać usługi opiekuńcze, nie mogą ich jednak zastępować.
Celem rozpowszechnienia usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób z niepełnosprawnościami na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia. Nadrzędnym celem usług asystencji osobistej powinno być dążenie do poprawy funkcjonowania osoby z niepełnosprawnością w jej środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne.
Adresatami Programu są:
– dzieci od 2. do 16. roku życia, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki, lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji; oraz
– osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie:
a) o znacznym stopniu niepełnosprawności;
b) o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; albo
c) traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Udział w Programie jest bezpłatny!
Usługi asystencji osobistej polegają na wspieraniu przez asystenta osoby z niepełnosprawnością w różnych sferach życia, w tym:
Trwają konsultacje dotyczące przyszłego Programu Polska – Ukraina po 2027 roku. Konsultacje te prowadzone są obecnie wśród instytucji oraz osób fizycznych. Ich celem jest wypracowanie jak najbardziej obiektywnego i realistycznego spojrzenia na kolejną perspektywę programową.
W związku z tym opublikowane są dwie ankiety:
Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Programu Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027:
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.pbu2020.eu/pl/news/3193
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Siedlcach zaprasza wszystkich chętnych w dniu 9 sierpnia na spotkanie z rekruterami.
Przedstawiciele WCR zaprezentują różne formy służby wojskowej, takie jak Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, Zawodowa Służba Wojskowa, Terytorialna Służba Wojskowa i Aktywna Rezerwa.
Rekruterzy WCR przedstawią wymagania, zasady rekrutacji a także opowiedzą o możliwościach jakie stwarza Wojsko Polskie, oraz odpowiadać będą na pytania dotyczące służby.
Więcej informacji zajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: wcrsiedlce.wp.mil.pl
i na portalu: zostanzolnierzem.pl
Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut ADN sp. z o.o. sp. k. zapraszają do udziału w projekcie Akademia GOZ, o numerze FERS.01.03-IP.09-0086/23.
Do 31.08.2024 r trwa III runda naboru wniosków o dofinansowanie szkoleń i doradztwa z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektu: Akademia GOZ (akademiagoz.com.pl)
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 22 162 79 60 lub na adres e-mail; akademiagoz@adn.pl
Pliki do pobrania:
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza małych i średnich przedsiębiorców na webinarium CEDUR „Prawa klientów firmowych (korporacyjnych) przy zawieraniu transakcji na zabezpieczających instrumentach pochodnych w świetle przepisów prawa”, które odbędzie się 25 września 2024 roku (10:00-13:00).
Dla kogo: dla właścicieli, prezesów i członków zarządów, a także pracowników działów finansowych – małych i średnich przedsiębiorstw, których działalność wiąże się z potrzebą zawierania transakcji na instrumentach pochodnych zabezpieczających ryzyka jakie ponoszą (np.: walutowe, stopy procentowej, cen towarów).
Cel: przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej praw klientów korporacyjnych (przedsiębiorców) w związku z zawieraniem z bankami transakcji na instrumentach pochodnych, w szczególności zabezpieczających ryzyko kursowe (FX Forward, FX Swap, opcje walutowe) oraz ryzyko stopy procentowej (IRS, opcja CAP/FLOOR). Webinarium będzie skoncentrowane na omówieniu praw klientów wynikających z Dyrektywy MiFID II.
Zgłoszenia: rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy – link do strony z odnośnikiem do formularza: