Sarnaki, 01.07.2024 r.
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sarnakach poszukuje rodzin wspierających dla rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (83) 359-92-44 lub osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sarnakach, ul. Berka Joselewicza 3, 08-220 Sarnaki.
KIEROWNIK
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sarnakach
/-/ Agnieszka Bartoszuk
Informujemy, że w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024, Centrum Kultury w Łomiankach realizuje zadanie „Śladami dawnego Mazowsza”.
Celem projektu jest odkrywanie i promowanie dziedzictwa kulturowego Mazowsza. Centrum pragnie przybliżyć mieszkańcom regionu, a także wszystkim zainteresowanym, bogactwo tradycji, obyczajów oraz historii Mazowsza, które kształtowały tożsamość tej małej ojczyzny.
„Śladami dawnego Mazowsza” to cykl czterech bezpłatnych i ogólnodostępnych dla każdego odbiorcy wydarzeń, w czasie których jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła ludowego, w rozmowach ze specjalistami z zakresu etnografii, etnomuzykologii czy antropologii, oraz w koncertach muzycznych i tanecznych, których repertuar będzie nawiązywał do aspektów ludowych wybranego dawnego Mazowsza, o którym pisał wybitny polski etnograf Oskar Kolberg.
Harmonogram wydarzeń „Śladami dawnego Mazowsza”.
Szczegółowe informacje o realizacji zadania dostępne są na stronie www.kultura.lomianki.pl.
Dodatkowo wszelkie szczegółowe informacje dotyczące ww. wydarzeń znajdą państwo w pliku do pobrania: Opisy wydarzeń (.pdf)
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.
Organizatorem cyklu wydarzeń „Śladami dawnego Mazowsza” jest Centrum Kultury w Łomiankach. Partnerami wydarzenia są Powiat Warszawski Zachodni oraz Fundacja Promocji Rekreacji „KiM”. Patronat medialny sprawuje portal KulturaLudowa.pl.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. III edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.
Webinarium odbędzie się 11 września 2024 roku (10:00-12:30).
Celem spotkania online (webinarium) jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.
Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy – link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=89709&p_id=18
W webinarium można uczestniczyć zarówno samodzielnie, jak i grupowo (za pośrednictwem domów seniora, klubów seniora, centrów aktywności seniora, domów pomocy społecznej, bibliotek itp.). W przypadku zgłoszeń grupowych wypełniając formularz należy wskazać przybliżoną liczbę uczestników webinarium.
Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane do 10 września 2024 roku. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu webinarium, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie (wraz z linkiem) będą przesyłane na bieżąco.
W celu uczestnictwa w webinarium niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex. Szczegółowe informacje techniczne dotyczące dołączenia do spotkania zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem (wraz z linkiem) na spotkanie.
Udział w webinarium jest bezpłatny.
Pliki do pobrania:
Trwa XIII edycja Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.
Celem Konkursu jest inspirowanie rozwoju rynku finansowego i jego innowacyjności poprzez zwiększanie zainteresowania środowiska akademickiego zagadnieniami związanymi z organizacją i funkcjonowaniem rynku finansowego oraz nadzorem nad tym rynkiem.
W XIII edycji Konkursu mogą wziąć udział autorzy prac doktorskich napisanych w języku polskim albo w języku angielskim, na podstawie których nadano stopień naukowy doktora w Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku. Autor najlepszej pracy doktorskiej otrzymuje przyznawaną przez Kapitułę Konkursu, powoływaną przez Przewodniczącego KNF, nagrodę pieniężną w wysokości piętnastu tysięcy złotych brutto. Kapituła Konkursu może także przyznać wyróżnienie w wysokości pięciu tysięcy złotych brutto.
Zgłoszenie należy złożyć do 16 sierpnia 2024 roku w Kancelarii Ogólnej (Biurze Podawczym) Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, przesłać przesyłką pocztową na adres korespondencyjny Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, z dopiskiem na kopercie „Konkurs na pracę doktorską (Departament Komunikacji Społecznej)”, albo przesłać za pomocą ePUAP na elektroniczną skrzynkę podawczą Komisji Nadzoru Finansowego (: /2447pvjake/SkrytkaESP).
W załączeniu przekazujemy grafikę informacyjną o Konkursie i klauzulę informacyjną z prośbą o zapoznanie się.
Wszelkie informacje o Konkursie dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.knf.gov.pl, na podstronie „Edukacja finansowa/Konkurs na pracę doktorską” – link:
https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/konkursy/Konkurs o nagrodę Przewodniczącego KNF
Do pobrania:
Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza wszystkich fotografów amatorów i fotografki amatorki do wzięcia udziału w V edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”.
Temat tegorocznej edycji to: „Przestrzeń mazowieckich, miast, miasteczek i wsi”, dlatego zachęcamy do odkrywania, eksplorowani i uwieczniania układów urbanistycznych i ruralistycznych mazowieckich ośrodków miejskich i wiejskich.
Zgłoszenia można przesyłać do 2 lipca.
Wszelkie informacje o konkursie odnajdą Państwo na stronie:
https://mazovia.pl/pl/konkursy/odkrywamy-nasze-dziedzictwo-v-edycja-konkursu-fotograficznego.html
“Broszura informacyjna “80. rocznica przejęcia broni V2 – dwie miejscowości-jedna historia” to efekt współdziałania uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach i Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Akcji III Most w Przybysławicach. Opracowana została w maju 2024 r. z okazji 80. rocznicy Akcji V2, a wydrukowana dzięki wsparciu Fundacji Totalizator Sportowy.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami w niej zawartymi”.
Już w pierwszą sobotę wakacji na szlak wyruszy pociąg „Słoneczny” do Ustki. „Słoneczny” będzie kursował 7 dni w tygodni przez całe wakacje. Pociąg składa się z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażonych w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery.
Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Sprzedaż biletów rozpocznie się 16 czerwca.
Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.sloneczny.mazowieckie.com.pl. Bilety na przejazd pociągiem „Słoneczny” można zakupić w aplikacji mobilnej KM, kasach biletowych, na stronie www.bilety.mazowieckie.com.pl, biletomatach KM oraz u kierownika pociągu.
RG.0002.6.2024
Sarnaki, dnia 05 czerwca 2024 r.
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r., poz. 609 z późn. zm.) zwołuję na dzień 13 czerwca 2024 r. (czwartek) o godzinie 14:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Sarnakach III Zwyczajną Sesję Rady Gminy w Sarnakach z proponowanym porządkiem obrad:
Przewodnicząca Rady Gminy w Sarnakach
/-/ Justyna Filipiuk