Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całego kraju odbywają się istotne dla polskiego rolnictwa badania statystyczne. Obowiązek udziału w nich mają wylosowane gospodarstwa rolne. Jeśli rolnik nie wypełnił do 16 czerwca formularza przez Internet, porozmawia teraz osobiście lub telefonicznie z ankieterem.
1 czerwca rozpoczęły się dwa ogólnopolskie badania rolnicze: zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (formularz R-SGR) oraz badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S). Każde wylosowane gospodarstwo rolne otrzymało list Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego i ma obowiązek udziału we wskazanych w liście badaniach.
Pomocni ankieterzy
W pierwszej fazie badań (do 16 czerwca) działał formularz internetowy. Jeśli rolnik nie zdążył z niego skorzystać, musi umówić się na rozmowę telefoniczną lub osobistą z ankieterem.
Ankieterzy będą się kontaktować z rolnikami do 14 sierpnia 2023 r. Jeśli zadzwoni ankieter, warto skorzystać z okazji i od razu przy jego wsparciu wypełnić cały formularz.
Jak sprawdzić tożsamość ankietera
Tożsamość ankietera statystycznego można zweryfikować samodzielnie za pomocą aplikacji https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/sprawdz-tozsamosc-ankietera bądź dzwoniąc na numer infolinii: 22 279 99 99.
Infolinia odpowie na każde pytanie
Oprócz sprawdzenia tożsamości ankietera na Infolinii Statystycznej GUS (nr 22 279 99 99, opłata zgodna z taryfą operatora) można uzyskać wszelkie informacje dotyczące badań rolniczych.
Infolinia będzie czynna od 1 czerwca do 11 sierpnia br. w godz. 8:00-20:00 (z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Ostatniego dnia badań (14 sierpnia) konsultanci będą dostępni w godz. 8:00-15:00.
Warto wypełnić ten obowiązek
Celem obu badań jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Korzystać z nich będą organy rządowe i samorządowe oraz naukowcy.
Udział w tych badaniach to jednak korzyść przede wszystkim dla samych rolników. Zebrane dane pomogą im planować rozwój swoich gospodarstw. Informacje z badań posłużą też do określenia wielkości środków przeznaczanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego na wsparcie polskiego rolnictwa.
Wszelkie informacje na temat badań rolniczych oraz pozostałych badań ankietowych prowadzonych przez statystykę publiczną można znaleźć na stronie: https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2021 Plus wyłącznie osobom posiadającym skierowania
Termin wydawania żywności w ściśle określonych godzinach od 9.00 do 13.00
dot. wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedsięwzięcia polegającego na przebudowie ciągu drogowego nr 2007W Kózki – Serpelice – Borsuki – gr. Woj. (Janów Podlaski) na odcinku od km 22+596,00 do km 23+007,50 km.
Pełna treść obwieszczenia do pobrania
Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 poz. 40 ze zm.). Wójt Gminy Sarnaki w terminie do 31 maja 2023 r. przedstawia Radzie Gminy w Sarnakach Raport o Stanie Gminy Sarnaki za 2022 rok.
W debacie nad Raportem o stanie gminy Sarnaki za 2022 rok zabierają głos Radni oraz Mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Gminy w Sarnakach poparte podpisami, co najmniej 20 osób.
Stosownie do art. 28 aa ust. 8 w/w ustawy „zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia.” Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.
Sesja, na której zostanie przedstawiony Raport o Stanie Gminy Sarnaki za 2022 rok odbędzie się w dniu 28 czerwca 2023 r. o godz. 14:00, w związku z powyższym zgłoszenia do debaty będą przyjmowane do dnia 27 czerwca 2023 roku (wtorek) do godziny 13.00 pokój 203 w Urzędzie Gminy Sarnaki ul. Berka Joselewicza 3, 08 – 220 Sarnaki.
Formularz zgłoszenia do debaty jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Gminy Sarnaki oraz biurze rady gminy – pokój 203.
Przewodnicząca Rady Gminy w Sarnakach
/-/ Justyna Filipiuk
INFORMUJE SIĘ, IŻ OD GODZ. 23.30 W DNIU 19.06.2023 r. (PONIEDZIAŁEK)
NASTĄPI PRZERWA W DOSTAWIE WODY Z POWODU AWARII SIECI WODOCIĄGOWEJ
W DRODZE KRAJOWEJ NR 19
Planowany czas usunięcia awarii do godz.15.00 w dniu 20.06.2023 (wtorek)
Za utrudnienia z góry przepraszamy
Dotyczy msc. Sarnaki:
/-/ Urząd Gminy Sarnaki
Raport o stanie Gminy Sarnaki za rok 2022
Raport ten znajdą Państwo również w zakładce
RADA GMINY / Raport o stanie Gminy
Szanowni Państwo,
16 czerwca br. upływa termin samodzielnego wypełnienia formularza przez Internet https://badaniarolne2023.stat.gov.pl związanego z trwającymi badaniami rolniczymi realizowanymi przez Główny Urząd Statystyczny.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że będzie wydawana żywność ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2021 Plus wyłącznie osobom posiadającym skierowania
Terminy wydawania żywności w ściśle określonych godzinach od 9.00 do 13.00
Pełna treść ogłoszenia do pobrania
„Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” 24 czerwca 2023 r. uruchomi wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką – pociąg „Słoneczny”, dodatkowo tak jak w poprzednim roku uruchomione zostanie połączenie w soboty, niedziele i święta – „Słoneczny – BIS”, które umożliwi podróżnym dojazd do Trójmiasta.
„Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Podróż „Słonecznym” jest szybka i komfortowa. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.
Pociąg zatrzyma się poza Warszawą w pięciu miastach na Mazowszu – Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, w dwóch leżących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – Działdowie oraz Iławie, a także w kolejnych miastach województwa pomorskiego – Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszczu, Gdańsku Oliwie, Sopocie i Gdyni Głównej. Po wyjechaniu z Trójmiasta pociąg zatrzyma się również w Wejherowie, Lęborku i Słupsku, by zakończyć trasę w Ustce.
Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl. Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem aplikacji Kolei Mazowieckich, strony bilety.mazowieckie.com.pl, w innych aplikacjach mobilnych, biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu.
W dniu 09 czerwca 2023 r. (piątek) Urząd Gminy Sarnaki będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.
Z-ca Wójta Gminy Sarnaki
/-/ Emilia Borysiak