INFORMACJA
W dniu 07 kwietnia 2023 r. (piątek) Urząd Gminy Sarnaki będzie czynny do godz. 13.00
Z-ca Wójta Gminy
/-/ Emilia Borysiak
SZKOLENIE
Płatności bezpośrednie na rok 2023.
Sarnaki UG sala konferencyjna 05.04.2023 r. godz. rozpoczęcia 10.00
Wykładowca: Rafał Tymoszuk ARiMR Łosice
Organizator: Łukasz Ostaszewski MODR Warszawa PZDR Łosice
Zapisy na szkolenie 512 267 644 – Łukasz Ostaszewski MODR Warszawa
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna w Białej Podlaskiej informuje, że w związku z prowadzonymi robotami na drodze powiatowej nr 2018W – wykonanie nawierzchni bitumicznej od dnia 29.03.2023r. do dnia 01.04.2023r. zostanie zamknięta dla ruchu kołowego droga powiatowa nr 2018W od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 811 w miejscowości Horoszki Duże do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2007W w miejscowości Serpelice.
Jednocześnie informujemy, iż zalecany objazd odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 811 przez miejscowość Nowe Hołowczyce a następnie drogami powiatowymi 2008W i 2007W przez miejscowość Zabuże, Klepaczew i Serpelice wg załączonego schematu objazdu.
Schematy objazdów w załączeniu.
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.
Urząd Gminy Sarnaki
Sarnaki, 23.03.2023 r.
Przewodnicząca
Rady Gminy w Sarnakach
Zawiadamiam o obradach LX zwyczajnej sesji Rady Gminy w Sarnakach, które odbędą się w dniu 30 marca 2023 roku o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sarnakach.
Proponowany porządek obrad:
Przewodnicząca Rady Gminy
/-/ Justyna Filipiuk
Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.
Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.
Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.
Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r.
Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.
[…]
SZKOLENIE PODSTAWOWE
Stosowanie środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego przeznaczonego do stosowania tych środków, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie
Zespół Szkół nr 3 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Staszica w Łosicach. Łosice ul. Radzyńska 1
28-29.03.2023 godz. rozpoczęcia 8.30
Koszt 180 zł
Wykładowca: Krzysztof Rzewuski. MODR Warszawa Oddział Siedlce
Organizator : Łukasz Ostaszewski MODR Warszawa Oddział Siedlce PZDR Łosice
Zapisy na szkolenie 512 267 644 – Łukasz Ostaszewski MODR Warszawa
SZKOLENIE
Interwencje rolno-środwiskowo-klimatyczne WPR 2023-2027. Ekoschematynowym instrumentem finansowym WPR 2023-2027
Sarnaki UG sala konferencyjna 15.03.2023 r. godz. rozpoczęcia 10.00
Wykładowca: Krystyna Szczygielska MODR Warszawa Dział Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska
Zapisy na szkolenie 512 267 644 – Łukasz Ostaszewski MODR Warszawa
Pełna treść obwieszczenia do pobrania
Kampania przygotowana przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich. Z Pierwszego Raportu PKDP wynika, że ofiarami przemocy seksualnej w Polsce w ubiegłych latach najczęściej były dzieci w wieku 13-15 (49%) i 7-12 (41%) lat. W okresie popełnienia czynu 76% skrzywdzonych dzieci przebywało w swoim domu, pod opieką rodziców. Niestety w 54% przypadków nikt z najbliższego otoczenia (rodzice, nauczyciele, krewni) nie zauważył nic niepokojącego. Najczęściej samo dziecko ujawnia informację, borykając się często z brakiem zaufania dorosłych, pretensjami, negatywną oceną swojego zachowania. A przecież czyn zabroniony popełnił dorosły. On jest winny i odpowiedzialny za to co się stało, za każdy akt skrzywdzenia dziecka. To nigdy nie jest wina dziecka.