godłobipe puap 2

Czyste Powietrze

List otwarty Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika informujący o zbliżającym się terminie wejścia w życie zakazu używania kopciuchów, czyli kotłów najniższych klas i pozaklasowych.

Kategoria: Czyste Powietrze
Opublikowano: 30 maj 2022
Odsłony: 45

Treść listu otwartego Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika

Treść ogłoszenia o zmianie uchwały antysmogowej

Podgląd na ulotkę o uchwale antysmogowej

Ważne informacje dotyczące wymiany "Kopciuchów"

Kategoria: Czyste Powietrze
Opublikowano: 30 mar 2022
Odsłony: 45

Ważne informacje dotyczące wymiany

Gdzie otrzymać dotację w ramach programu Czyste Powietrze

Zmiany w programie "Czyste Powietrze"

Kategoria: Czyste Powietrze
Opublikowano: 14 lip 2021
Odsłony: 45

Program "Czyste Powietrze"

Kategoria: Czyste Powietrze
Opublikowano: 07 cze 2021
Odsłony: 45

 

Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Sarnaki.

Informujemy, że od czerwca bieżącego roku w Urzędzie Gminy w Sarnakach rozpoczyna swoją działalność punkt konsultacyjno-informacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

W punkcie konsultacyjno-informacyjnym jest możliwość skonsultowania wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego ,,Czyste Powietrze” oraz jego złożenie. Następnie wniosek przesyłany jest do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gdzie następuje jego ocena merytoryczna.

Uruchomiony punkt ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy Sarnaki aplikowanie o dofinansowanie lub pożyczkę w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Utworzenie punktu stanowi realizację zawartego 31 maja 2021 r. porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a Gminą Sarnaki.

Mamy nadzieję, że funkcjonowanie punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowania m.in. do wymiany kotłów czy do przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, a w konsekwencji do poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Sarnaki.

Punkt czynny poniedziałek – piątek od 7.30 do 15.30 w pok. 103 I piętro budynek Urzędu Gminy.

Osobiste konsultacje będą możliwe po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu się na wizytę. Szczegółowe informacje i zapisy będą możliwe pod nr telefonu 83 888 90 13 godzinach pracy punktu, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres ochronasrodowiska@sarnaki.pl

Szczegółowe informacje na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz portal beneficjenta dostępne są na stronie:  https://portal.wfosigw.pl/ 

Załącznik:

ULOTKA.pdf