logotyp projektu Cyfrowa Gminagodłobipe puap 2

Czyste Powietrze

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Kategoria: Czyste Powietrze
Opublikowano: 10 maj 2023
Odsłony: 267


Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach obecnego roku, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania.

Jest na to sposób.

Warto zapoznać się z programem Czyste Powietrze, który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wfośigw). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.

Z programu Czyste Powietrze otrzymasz wsparcie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz wymianę starego pieca na paliwo stałe na nowe, efektywne źródło ciepła, które zużywa mniej energii z pożytkiem dla rodzinnego portfela, a przy tym emituje mniej zanieczyszczeń do powietrza.

Ciepły, bezpieczny dom to podstawa dobrostanu rodziny, dlatego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z wfośigw przygotował na 2023 r. ważne zmiany w Programie, dzięki którym możesz otrzymać nawet do 136 tys. zł dofinansowania. Tak wysokie bezzwrotne wsparcie możliwe jest obecnie z uwagi na  podniesienie poziomów dotacji na poszczególne elementy termomodernizacji.

Zanim przystąpisz do programu, warto jest wykonać audyt energetyczny, to dokument opracowany przez specjalistę, który pokazuje co w domu należy docieplić,  zainstalować i wymienić w ramach termomodernizacji, aby była ona kompleksowa. Taka kompleksowa termomodernizacja umożliwia otrzymanie najwyższej dotacji, a później płacenie niższych rachunków.

Do programu może przystąpić każdy, kogo roczny dochód  nie przekracza 135 tys. zł.

Już dziś zainteresuj się programem Czyste Powietrze. Teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku, znalezienie wykonawcy i przeprowadzenie inwestycji, aby spokojnie zdążyć przed kolejnym sezonem grzewczym

Na swoje pytania znajdziecie Państwo odpowiedź na stronie czystepowietrze.gov.pl, np.  w  nagraniach i prezentacjach Akademii Czystego Powietrza.

O Program możesz dopytać w naszym Urzędzie Gminy, w punkcie konsultacyjno – informacyjnym. Tutaj otrzymasz wsparcie w przygotowaniu i złożeniu wniosku do programu Czyste Powietrze.

 

Co zrobić aby rachunki za ogrzewanie zamiast rosnąć – malały?

Nie zwlekaj, zapoznaj się już dziś z programem Czyste Powietrze, który znacznie poprawi warunki życia i zdrowia Twojej rodziny!

Gminny punkt konsultacyjno – informacyjny  programu Czyste Powietrze działa w godzinach 7.30 do 15.30  tel.  83 888 90 13, adres: ul. Berka Joselewicza 3, 08-220 Sarnaki

Zapraszamy!

podziel się tą  informacją z Sąsiadem!

Realizacja Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie gminy Sarnaki – stan na dzień 31.03.2023r.

Kategoria: Czyste Powietrze
Opublikowano: 06 kwi 2023
Odsłony: 267

loga - od lewej: Gmina Sarnaki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 17funduszy.pl, Program Czyste Powietrze

Realizacja Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie gminy Sarnaki – stan na dzień 31.03.2023r.

Powiat

Gmina

Liczba złożonych wniosków Liczba zawartych umów Liczba
zrealizowanych
przedsięwzięć
Kwota
wypłaconych
dotacji
łosicki 58 48 32 624423,32
Sarnaki

Realizacja Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie gminy Sarnaki – stan na dzień 31.12.2022 r.

Kategoria: Czyste Powietrze
Opublikowano: 16 sty 2023
Odsłony: 267

Pełną informację znajdą Państwo w pliku do pobrania

Program "Czyste Powietrze"

Kategoria: Czyste Powietrze
Opublikowano: 16 sty 2023
Odsłony: 267

 

Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Sarnaki.

Informujemy, że od czerwca bieżącego roku w Urzędzie Gminy w Sarnakach rozpoczyna swoją działalność punkt konsultacyjno-informacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

W punkcie konsultacyjno-informacyjnym jest możliwość skonsultowania wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego ,,Czyste Powietrze” oraz jego złożenie. Następnie wniosek przesyłany jest do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gdzie następuje jego ocena merytoryczna.

Uruchomiony punkt ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy Sarnaki aplikowanie o dofinansowanie lub pożyczkę w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Utworzenie punktu stanowi realizację zawartego 31 maja 2021 r. porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a Gminą Sarnaki.

Mamy nadzieję, że funkcjonowanie punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowania m.in. do wymiany kotłów czy do przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, a w konsekwencji do poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Sarnaki.

Punkt czynny poniedziałek – piątek od 7.30 do 15.30 w pok. 103 I piętro budynek Urzędu Gminy.

Osobiste konsultacje będą możliwe po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu się na wizytę. Szczegółowe informacje i zapisy będą możliwe pod nr telefonu 83 888 90 13 godzinach pracy punktu, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres ochronasrodowiska@sarnaki.pl

Szczegółowe informacje na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz portal beneficjenta dostępne są na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/